oscary

Dobrze byloby, zeby polscy dziennikarze obejrzeli film w celach dydaktycznych. Pedofilia w kk jest walkowana w USA i nie tylko juz od lat- prasowo, politycznie, filmowo. Wszelakie recenzje w USA nie rozczulaja sie nad filmem w temacie pedofilstwa, ale traktuja go jako pokazujacy prace dziennikarzy sledczych.  Ja jestem Polakiem i mieszkam w Polsce i mnie się ten film i Oscary dla niego bardzo podobają.  Cieszy Oscar dla DiCaprio, bo w filmie Zjawa zagrał naprawdę rewelacyjnie. Gdyby nie jego kreacja, montaż, zdjęcia i tzw. klimat to byłby to jeszcze jeden przeciętny film zemście. tanie chwilówki Tymczasem powstał obraz, który przykuwa widza do ekranu. Wielkie brawa dla wszystkich twórców Zjawy.
Rozbawiła mnie informacja o Oscarze dla Spotlight. Filmu jeszcze nie widziałem, co będę musiał właśnie nadrobić, ale doskonale wiem, jak będzie w Polsce komentowana ta nagroda 🙂
A poczytaj jak się podobał na festiwalu w Wenecji: wg. en.wiki: The film „premiered to sustained applause” at the Venice Film Festival and the audience „erupted in laughter” when the film reported that following the events in the film Cardinal Bernard Law was reassigned to a senior position of honor in Rome.
Sala wybuchła śmiechem, bo święty JP2 patron pedofilów wycofał kardynała Law na wysokie, honorowe stanowisko w Centrali.