działki

Posiadam działkę rolną, do której chcę podciągnąć wodę. Woda – wodociąg po drugiej stronie drogi gminnej – utwardzonej. W gminie muszę wystąpić o warunki przyłącza. Również w gminie dowiedziałem się, że z uwagi na konieczność wykonania przecisku pod drogą utwardzoną muszę zrobić projekt przyłącza.
Tutaj pojawia się moje pytanie.wystąpiłem do Gminy z wnioskiem o wydanie warunków technicznych przyłącza wodociągowego. Gdy tylko je dostanę powinienem się zgłosić do projektanta? Potem mogę nająć ekipę do montażu rury, przecisku pod drogą i wpięcia w rurę wodociągową? Potem odbiór przyłącza i opieczętowanie licznika przez pracownika gminy?
Czy faktycznie istnieje konieczność wykonania tego projektu?
Może tylko zgłoszenie, ale co później?
Albo w ogóle bez zgłoszenia i pozwolenia tylko „przez” inwentaryzację?Musisz załatwić mapy do celów projektowych. Potem zlecic opracowanie projektu. następnie uzgodnić go w zakładzie wodociagowym. Ale poczekaj na warunki, bo w każdej gminie jest inaczej.
W Ustawie Prawo Budowlane nie znalazłem takich informacji, a gdzie dalej szukać to już nie wiem. Nie będę zakładał kolejnego tematu, więc zapytam tutaj.
Na swojej działce chcę oczywiście podłączyć prąd. W którym momencie będę musiał zapłacić ZE? W momencie składania wniosku o przyłączenie energii? Czy może bezpośrednio przed pracami  pogotowie wodociagowe mokotów związanymi z przyłączem? Koszt w PGE to ok. 80zł/kW. Najbliższych kilka lat działka będzie użytkowana rekreacyjnie, ale docelowo ma na niej stać dom. O jak duże przyłącze wnioskować? 15kW będzie ok dla domu ogrzewanego czymkolwiek innym niż prądem (PC lub paliwo stałe). Na pewno wiem, że muszę czekać około 1 rok na prąd na działce