model

Za ponowne załączenie w modelu F odpowiada temp. powrotu a raczej jej spadek jak to osiągnąć w okresie przejściowym niech odpowiedzą koledzy którzy są zwolennikami wpinania tej pompy bezpośrednio w instalacje. A wiesz może czy w nowej serii F, model od 2014r zostało to poprawione? Chodzi mi dokładnie o SDF 7 i 9kW 1fazowy, bo za takimi się na wiosnę rozglądam. Pójdzie bez bufora i grzałek, bo podobno jest to poprawione i załaczają się przy temp powrotu 10st?

najpierw liczysz że nie mam bufora i mi dołożysz, teraz piszesz o braku ustawien pompy. O co Ci chodzi? chcesz pomóc ? nabić posty czy coś sprzedać. Bo nie rozumiem. To nie o to chodzi przeczytaj że zrozumieniem jeszcze raz  Wilanów klimatyzacja ponowne załączenie po osiągnięciu zadanej temp. zasilania w starych modelach zależało od spadku temp. zasilania w nowych F powrotu czyli wyłącza zasilanie a załącza spadek temp. powrotu.
Sprawdź dokładnie czy pompa wyciśnie zakładane przepływy bo w innym wypadku spadek mocy i cop oraz możliwość „niedogrzania” wyższe rachunki zapłacisz ty nie instalator

Proszę czytaj je zrozumieniem, nie napisałem że instalator zrobił mnie w balona i nie wiem co robić.!

Zgłosiłem instalatorowi sprawa jest zgłoszona do panasonica, ale czekam na cieplejsze dni aby nagrać pracę pompy. Po prostu uważam że to raczej nie problem z pompą a z instalacją jak w 90% przypadkach ( zwykle przepływy )
To niestety wymaga sprawdzenia w realu
Oczywiście liczę że coś sprzedam zwykle sprzedaję dobrze działajace instalacje

Zapytałem kolegów którzy mają pompy panasonica jak u nich wygląda praca pompy, liczyłem przynajmniej na mapa i to wygląda tak jakby temperatura spadła np. do 29 stopni i tak sobie krążyła długo bo instalacja więcej jakby nie potrzebuje, mam tak samo tylko na grzejnikach to znaczy spada do 36 stopni w całej instalacji i tak się kręci jak głupia by po długim czasie oddać jeszcze te 2 stopnie a efekt tego jest nie fajny bardzo