przepływ

Zależy co dla kogo znaczy do przyjęcia? Podaj ile wynosi go roczne, czy też sezonowe zużycie prądu, jaka temperatura zimą itp, skoro ma to tak opomiarowane. Samo stwierdzenie „do przyęcia” to ciut za mało.
A co do kosztów gazu, to gdybym go miał to wyszło mi, że PC będzie 3x tańsza. na jakiej podstawie twierdzisz, że PC będzie tańsza od gazu 3x?
forum o bajkach dla dzieci lub dorosłych to nie forum o pompach ciepła
koszt 1kWh z gazu i z prądu (dla pełnego zakresu COP i różnych taryf) jest powszechnie znany 1.9 kW to moc nominalna przy +7*C i 35*C na zasilaniu… zakladajac ze wtedy potrzebujesz 9kW
Moc minimalna bedzie tez zalezna od temp zew. przy -15*C P juz chce 3.54 kW aby oddac 9kW.

Z OZC obciążenie cieplne mam ok. 6,5kW dla -20 więc dla +7 będzie z 2,5kW (jak dobrze liczę – zmieniłem w programie do ozc w strefie klimatycznej z -20 na +7).  9kw t-cap ma sprężarkę 12kw – efekt mniejsza możliwość modulacji przy małych wydajnościach.
ciekawe że jak ktosie porównują pompę z piecem obojętnie jakim to nigdy nie podają „konsumpcji” energii elektr przez piec
porównaj pompę np wilo smart (kl B) pracującą z 100% wydajnością z pompą „elektroniczną” pracującą też na 100% oszczędność jest jak nie trzeba maksymalnej wydajności ale pc ma czujnik przepływu nie mam mowy o zmniejszaniu przepływu
Producent podaje dla +7/35 stopni moc 1.9kW i oddaje 9kW czyli COP 4.7.
Przyjmując taki sam COP to u mnie sprężarka musiałaby pracować z mocą 0,53kW a przyjmując COP 3 z 0,84kW – kwestia czy jest w stanie zejśc tak nisko. Moc max to jest 5,2kW (tyle jest w tabeli dla -15 i grzaniu do +55) czyli jesli inverter może zejść do 30%(tego też nie wiem) to zejdzie do 1,56kW co przy COP 3 dla +7/30 da aż 4,68kW przy montaż klimatyzacji w Warszawie zapotrzebowaniu okolo 2,5kW.  Nie będę już kombinował zostaje przy 9kW t-cap, może obliczeniowe zapotrzebowanie 6,5kW+woda wyjdzie zaniżone – ekipa od ocieplenia robiła bez nadzoru więc może być różnie dopiero termowizja pokaże czy sie przykładali.
Widzę, że nowe t-capy doczekały się w końcu pomp obiegowych klasy A – szkoda tylko, że wyłącznie w wersjach 3 fazowych (aż glupio to wygląda że pompa ciepła ma taką przestarzałą prądożerną pompę obiegową).

Jak powyższe założenia są sensowne (być może piszę głupoty to proszę prostować ) to czy ten model nie będzia dla mnie zbytnio przewymiarowany ?? Wyjdzie, że kupiłem inwertera który będzie chodził jak on/off. Dojdzie wprawdzie jeszcze zapotrzebowanie na wodę dla 4 osób.
Ale mysle ze Inverter powinninen dac rade do zejscia na ca 30% mocy… tym samym odpowiednio niskim zapotrzebowaniem.