wykonać

Przepływu nie zmniejszysz, ale możesz tak zaprojektować i – co ważniejsze wykonać instalację, by zmniejszyć do minimum jej opory przepływu. Do swojego T-Capa zakupiłem pompę – niemiecki odpowiednik LFP Efekta 25/60. Max. moc 63 W – 3 razy mniej niż standardowy Grundfoss 25/80. Jak jest liczony COP w pompach powietrze-woda   Miałem na myśli porównanie średniej z podobnych zawodów.
Raczej nie podejrzewam, aby osoba która zarabia 1500-2000zł/mc rzuciła się na/lub w ogóle myślała o czymś takim jak pompa ciepła (Niestety wiele osób u nas własnie tyle zarabia) Cieszy jednak, że ceny pomp spadają, i są w stanie konkurować cenowo z instalacjami na gaz czy ekogroszek. Z danych tam przedstawionych wynika, że można liczyć na średni ok. COP=3 w ciągu roku. Nawet nieźle, tylko że Belgia czy Holandia mają tak jakby chyba łagodniejszy klimat niż my. czy ktos się orientuje jak włączyć program wygrzewania posadzki? Wchodze w menu (zgodnie z instrukcja), wybieram program i mam do wyboru dni (ilosc), na strzalkach wybieram i potem nic nie moge zrobic, zatwierdzic, ustawic temperatury, itp. Ktos wie co moze byc przyczyna? Pomijam już kwestie pieniędzy, gdzie tam taką pompę można mieć za jedną max dwie wypłaty. U nas takie decyzje przeważnie rodzą się w bólach W jakim czasie i po jakim spadku temperatury załączają się wam ponownie sprężarki w t-cap.
Z tego ci sie dowiedziałem to teoretycznie powinno być tak:
zadana 32st u mnie deltaT około 4-5st
Grzeje 32+ 2 (utrzymane przez 3 min) załącza się 34-deltaT=29Problem pojawia się przy ciepłych dniach. Po osiągnięciu zadanej temp spada mi do 29 po jakiś 15- 20 min ale sprężarka załącza się po jakiś 1,5 do 2 godzin. Temperatura po 30 min stabilizuje się na poziomie 25-26st
Jak jest ciepło pow, 7 st ciężko dogrzać dom bo więcej jest przerw niż pracy.
Jest to stosunek energii oddanej do całkowitej pobranej energii, łącznie z pompami, wentylatorami, sterownikiem, ew. grzałką itp.
Czy tylko w stosunku do energii pobranej przez kompresor?
Projektowany opór całej mojej instalacji wynosi mniej niż 450 mb i to w najbardziej newralgicznym obiegu klimakonwektora. Jedyny kłopot to wymiar króćców pompy (130mm).
Nie chciałem instalować standardowej 180-ki na zewnątrz. Pompa ta daje możliwość precyzyjnego płynnego ustawienia przepływu zwłaszcza w skojarzeniu z ciepłomierzem ultradźwiekowym o odpowiednim „kalibrze”i w konsekwencji niskim oporze.
Automatyka pompy obiegowej jest w T-Capie jest całkowicie zbędna, chyba że zmieniono oprogramowanie.